Proste sztuczki jak radzić sobie z alergiami

Proste Sztuczki, Jak Radzić Sobie Z Alergiami

Sezonowe zmiany lub przebywanie wokół zwierząt domowych, takich jak koty i psy, mogą być koszmarem dla kogoś, kto ma do czynienia z ciężkimi alergiami. Nie spędzaj całego swojego czasu w pomieszczeniu tylko dlatego, że jest wiosna! Przeczytaj wskazówki w tym artykule i dowiedzieć się niedrogie, skuteczne sposoby radzenia sobie z alergiami, dzięki czemu można oddychać łatwo.

Zrozumieć podstawowe różnice między drażniące i alergeny. Ekspozycja na alergen wywołuje reakcję fizyczną w organizmie w odpowiedzi na nienaturalne białko. Drażniące obejmują takie rzeczy jak pył papierowy, opary chemiczne, perfumy i dym papierosowy. Substancje te są irytujące, ale nie niosą ze sobą rzeczywistego zagrożenia dla zdrowia, przez większość czasu.

Ludzie mogą być dotknięte alergiami w każdym wieku. Wielu wyżu demograficznego dorastało bez dostępu do testów alergicznych i innych zasobów medycznych. Żyją z objawami alergicznymi od dziesięcioleci. Reakcje alergiczne często objawiają się inaczej u seniorów niż u młodych ludzi. Na przykład, starsi dorośli mogą wystąpić swędzenie, i łagodny obrzęk, ale nie zlokalizowane zaczerwienienie. W rezultacie wielu zakłada, że przyczyną dyskomfortu jest coś innego niż alergie. Test alergii może pomóc seniorom zidentyfikować alergeny i żyć w pełni swoimi złotymi latami.

Jeśli znajdziesz się walki z objawami alergii przez cały dzień, należy zwrócić uwagę na konkretne czasy, w których występują problemy. Poranne godziny między godziną 5 a 10 to zazwyczaj czas, kiedy pyłek w powietrzu jest w najgorszym stanie, więc jeśli tylko możesz, będziesz chciał pozostać w pomieszczeniu. Jeśli musisz wyjść z domu, sprawdź, czy możesz zachować krótką wycieczkę.

Najliczniejszy społeczeństwo który jesteście alergiczny wobec zwierzę dander zakładać ów psy, i koty jesteście ten tylko pieszczochy ów puszka bez powodu problemy w ten ognisko domowe. Z wyjątkiem ryb, gadów i płazów, dander jest uniwersalny wśród popularnych zwierząt domowych. Fretki, chomiki, myszy i ptaki są równie prawdopodobne, aby wywołać reakcję alergiczną. Należy o tym pamiętać podczas zakupów dla następnego zwierzaka.

Rozważ usunięcie dywanów z domu i pójście z podłogami z drewna lub laminatu. Dywan pozwala na gromadzenie się roztoczy, a to może podrażniać alergie. Jeśli to możliwe, usuń wykładzinę z domu i wymień ją na podłogi laminowane lub drewniane. zapobiega to dodatkowej kompilacji alergenów w domu.

Wiele dzieci ma trudności z połykaniem leków w postaci tabletek lub kapsułek, co czyni go głównym przedsięwzięciem, aby uzyskać leki alergiczne w dół bez łez lub walki. Jeśli brzmi to jak twój maluch, rozważ przejście na tabletkę rozpadającą się doustnie. Te pastylki do ssania rozpuszczają się szybko na języku i smakują jak owoce lub mięta.

Dla wielu dzieci, które cierpią na alergie pokarmowe, najlepszym rozwiązaniem jest dla nich przynieść obiad do szkoły. Nie ma powodu, dla nich, aby mieć szansę na jedzenie czegoś, na co mogą być uczuleni w sali obiadowej w szkole. Spakuj lunch, aby wiedzieć, co jedzą.

Czekając na śmieciarza, trzymaj śmieci na zewnątrz. Śmieci mogą przyciągać wszelkiego rodzaju szkodniki. Odchody gryzoni mogą pogorszyć alergie. Jeśli twój problem gryzoni nadal występuje, może nadszedł czas, aby rozważyć pułapki gryzoni. Możesz spróbować trucizny, jeśli to nie zadziała.

Upewnij się, że twój dom jest wolny od drażniących jak najwięcej, gdy radzi sobie z alergiami. Należy często odkurzać za pomocą próżni wyposażonej w filtr HEPA (High-Efficient Particulate Air). Pomoże to wychwytywać cząstki unoszące się w powietrzu, takie jak pleśń, pyłek, bakterie i roztocza, które są częstymi przyczynami alergii.

To może być kuszące, aby przenieść się gdzie indziej, aby spróbować uniknąć alergenów, które powodują alergie. Kiedy ta myśl przecina twój umysł, pamiętaj, że najczęstsza alergia powodująca rośliny (trawa i ambrozji) znajdują się wszędzie. Więc przejście do innego klimatu może nie pomóc w sytuacji.

Zwolnić. Podczas ty znaleźć sam zajmować się rezygnować pieścić alergie, ty maj początkowo być zrozpaczony i pomyśleć ty ma być zrezygnować pewien ukochany pieścić. Prawda jest taka, że istnieje wiele sposobów radzenia sobie z tego typu problemem bez utraty ukochanej osoby. Porozmawiaj z lekarzem, aby zobaczyć, jakie masz opcje.

Oczyść dom od góry do dołu co najmniej raz w roku, najlepiej na wiosnę. Głębokie czyszczenie może wyeliminować kurz, sander, pleśń i inne alergeny. Jeśli ten rodzaj czyszczenia jest zbyt trudne, zatrudnić usługę, aby zakończyć pracę dla Ciebie. Możesz utrzymać wyniki samodzielnie lub zaplanować regularne wizyty z usługi sprzątania, po początkowym głębokim oczyszczeniu.

Czas wycieczki. Statystyki pokazują, że na liczbę pyłków ma wpływ pora dnia, temperatura, deszcz i wilgotność. Najgorsze czasy na zewnątrz są między 10 rano i 4 po południu, zwłaszcza w dni, które są wietrzne, gorące i suche. Więc jeśli naprawdę chcesz spędzić trochę czasu na świeżym powietrzu, poczekaj do późnego popołudnia.

Podczas gdy niektóre pokarmy mogą zaszkodzić alergii, inne pokarmy mogą być pomocne. Na przykład, jedząc swój ulubiony posiłek, dodać chrzan, papryka chili i gorczyca. Wszystkie te prace poprzez czyszczenie pyłku i innych cząstek, które mogą mieć w nosie. To będzie jasne, że kanały nosowe.

W sezonie alergii, jeśli masz pyłku lub alergie roślinne, pobyt w pomieszczeniach jak najwięcej. Nie otwieraj okien i polegaj na klimatyzatorze do ostygnięcia. Pyłek przemieszcza się w powietrzu na zewnątrz, więc jeśli możesz tego uniknąć, powinieneś. Możesz zminimalizować objawy alergii, po prostu pozostając w środku.

Prysznic i zmienić ubrania przed pójściem spać każdej nocy. Pamiętaj, aby dokładnie umyć włosy. Wyeliminuje to nagromadzenie alergenów, które nabywasz w ciągu dnia. Pomaga to również od rozprzestrzeniania alergenów, takich jak kurz i pyłek, do łóżka i co objawy alergii gorzej z dnia na dzień.

Kichanie, łzawienie oczu i katar są częstymi objawami przeziębienia, które ludzie doświadczają każdego roku. Jednak są one również związane z alergiami! Dowiedz się, co powoduje objawy, dzięki czemu można skutecznie radzić sobie z ciągłym kichanie. Pamiętaj o wskazówkach w tym artykule, a możesz cieszyć się swoim życiem ponownie!

About Proste sztuczki jak radzić sobie z alergiami

About

Digital Compliance Disclosure


We and our partners use technology such as cookies and localStorage on our site to personalise content and ads, provide social media features, and analyse our traffic. Click to consent to the use of this technology across the web or click Privacy Policy to review details about our partners and your privacy settings.
Category

Recently

Newly