Porady na temat prawidłowego radzenia sobie z rakiem

Porady Na Temat Prawidłowego Radzenia Sobie Z Rakiem

Rak jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych i śmiertelnych dolegliwości, które dotykają ludzi dzisiaj. Rak może być spowodowany przez wiele rzeczy w naszym środowisku. Pojawia się bez większego ostrzeżenia w początkowych etapach, ale nadal jest wykrywalny. Jeśli chcesz złapać tę chorobę we wczesnych stadiach, kontynuuj czytanie tego artykułu.

Rak może być trudnym czasem, zarówno dla osoby, jak i dla rodziny. Upewnij się, że otrzymasz pomoc od lekarza w leczeniu raka i przyjąć zdrowsze nawyki.

Wirus brodawczaka ludzkiego, lub HPV, jest przyczyną raka szyjki macicy. Wirus ten powoduje brodawki narządów płciowych, które są przenoszone przez kontakt seksualny. Jedynym sposobem, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się HPV jest stosowanie prezerwatyw i abstynencji, lub szczepionki, która chroni przed chorobą. Bądź odpowiedzialny i nie uprawiaj seksu bez zabezpieczenia. Możliwość zachorowania na raka nie jest warta ryzyka.

Podczas walki z rakiem, ważne jest, aby podzielić się swoimi uczuciami otwarcie i uczciwie. Nikt nie spodziewa się, że będziesz cały czas wypełniony motylami i różami. Dzielenie się swoimi uczuciami to świetny sposób, aby wydostać się z gniewu lub smutku, który masz, i powstrzymać się od umożliwienia depresji, aby cię wyprzedzić w tym samym czasie.

Popraw nieporozumienia ludzi, gdy jest to wymagane. Niektóre osoby nadal mają przestarzałe poglądy na temat raka i zakładają, że choroba czyni cię bezużytecznym i będzie kwestionować twoją zdolność do wykonywania nawet prostych zadań, lub mogą obawiać się, że możesz je zainfekować. Zastanów się, jak musisz odpowiedzieć na pytania, zanim staniesz z nimi publicznie. Może to pomóc w zachowaniu kontroli nad tym, jak inni wchodzą w interakcje z pacjentem podczas leczenia.

Jeśli ktoś, kogo znasz, zachorował na raka, najlepszą rzeczą, jaką możesz teraz zrobić, to słuchać pragnień i potrzeb tej osoby. Próba wstawienia się w ich życie siłą może spowodować, że ta osoba cię odrzuci, a traktowanie tej osoby inaczej może mieć druzgocący wpływ. Wsłuchaj się w ich potrzeby.

Kobiety, które chcą walczyć z rakiem piersi powinny zrozumieć, jak ich piersi czują się normalnie, tak aby mogły dostrzec wszelkie zmiany. Samo-egzaminy i zwracając szczególną uwagę na piersi jest jak można dokładnie i natychmiast dostrzec wszelkie zmiany, gdy widzisz lub czujesz. Wiele kobiet jest zapisywanych przez samoadny.

Będziesz musiał zrobić wiele nowych przyjaciół i nauczyć się na nich polegać. Oprócz lekarzy, pielęgniarek i asystentów medycznych, którzy pomagają atakować twoją chorobę fizyczną, potrzebujesz ludzi, którzy zapewniają wsparcie i empatię, aby nie rozwijać depresji lub innych problemów psychicznych wraz z rakiem. Nikt nie może przejść przez raka na własną rękę, więc być gotowym do przyjęcia pomocy innych.

Im bardziej jesteś aktywny we własnym leczeniu, tym lepiej będziesz orędownikiem twojej opieki. Cokolwiek robisz, bądź zaangażowany w tę sytuację. To nie pomoże Ci się poprawić.

Spróbuj snask w dół ilość czasu spędzanego na słońcu. Ludzie nie doceniają ilości ryzyka związanego z nadmierną ekspozycją na słońce. Spędzanie wzmożonego czasu na słońcu zwiększa ryzyko zachorowania na raka skóry. Upewnij się, że używasz kremu z filtrem przeciwsłonecznym o wysokim SPF, przykryj niezabezpieczoną skórę i zakryj głowę kapeluszem.

Pacjenci z rakiem odzyskają siły po zakończeniu leczenia, nawet jeśli raka nie ma, więc jest to świetny czas, aby rzeczywiście wyjść i cieszyć się swoim życiem. Nie musi to być przysłowiowa lista wiader, ale robienie rzeczy, które lubisz, przypomni Ci, że powinieneś walczyć z rakiem, aby zawsze cieszyć się tymi rzeczami.

Upewnij się, że co najmniej jedna osoba wokół ciebie rozumie, że muszą działać jako pełnomocnik do wzywania lekarza i innych rzeczy, jeśli nie jesteś w stanie. Posiadanie raka oznacza, że kilka dni będziesz zbyt słaby, aby robić to, co musisz zrobić, więc ktoś inny musi przejąć tę odpowiedzialność, aby pomóc.Mieć co najmniej jedną osobę wokół ciebie do działania jako pełnomocnik do wzywania lekarza, jeśli nie jesteś w stanie. Posiadanie raka oznacza, że kilka dni będziesz zbyt słaby, aby robić to, czego potrzebujesz, więc będziesz potrzebował kogoś innego, aby pomóc ci w tych obowiązkach.

Wahania nastroju i inne podobne objawy są naturalne dla osób cierpiących na raka. Wiedząc to może pomóc przygotować się do tego, co można napotkać, jeśli ty lub ukochana osoba cierpi na raka.

Jeśli masz członka rodziny cierpiącego na raka, ważne jest, aby nie traktować ukochanej osoby inaczej. Ofiary raka potrzebują jakiejkolwiek miłości i pozytywnej energii od innych, których mogą uzyskać, a kiedy ludzie żałują ich, mogą czuć się źle i whittle dół poczucie własnej wartości.

Najlepiej jest przyjąć uczciwe i otwarte podejście, gdy mówi rodzinie o diagnozie raka. Jeśli spróbujesz działać nieustraszony i stoicki, może skończyć się uczucie jeszcze bardziej zaciszne i opuszczone, gdy to, czego najbardziej potrzebujesz jest kochający i współczujący system wsparcia. Upewniając się, aby przekazać swoje obawy stworzy więź i zapewnić korzyści dla Ciebie i tych, których kochasz.

Salony opalania były związane z wieloma przypadkami raka skóry. Mówi się, że są tak samo niebezpieczne dla ludzkiego ciała jak arsen i gaz musztardowy. Przestań używać solarium i uzyskać złoty blask z kabiny spray lub butelkę samoopalacza.

Rozpoczynanie arkusza. Usiądź każdego wieczoru i spędzić kilka razy wyrażając swoje myśli i uczucia w prywatnym dzienniku. Napisz poezję, jeśli pomoże Ci wydobyć te uczucia. Wypuszczanie ich, nawet jeśli nikt inny ich nie zna, pomoże ci poradzić sobie z tą trudną sytuacją.

Podsumowując, rak jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych dolegliwości wokół, jest spowodowany przez wiele czynników środowiskowych i może być śmiertelny. Chociaż rak nie przedstawia wiele ostrzeżenie w początkowych stadiach, można go wykryć. Korzystając z informacji z tego artykułu, można złapać raka we wczesnych stadiach, zanim stanie się wielkim zagrożeniem.

About Porady na temat prawidłowego radzenia sobie z rakiem

About

Digital Compliance Disclosure


We and our partners use technology such as cookies and localStorage on our site to personalise content and ads, provide social media features, and analyse our traffic. Click to consent to the use of this technology across the web or click Privacy Policy to review details about our partners and your privacy settings.
Category

Recently

Newly