Porady jak radzić sobie z alergiami

Porady, Jak Radzić Sobie Z Alergiami

Alergie są powszechne, i istnieje wiele osób cierpiących na całym świecie. Chociaż nie każdy jest uczulony na te same rzeczy, wiele opcji leczenia działa dla różnych rodzajów alergii. Przejdź do poniższego artykułu, aby uzyskać doskonałe wskazówki dotyczące alergii, które będą miały dużo lepsze samopoczucie.

Użyj leku alergii raz na dobę, aby złagodzić objawy alergii, zanim wystąpią. Możesz wziąć jedną tabletkę rano. i nie poczujesz skutków alergii przez cały dzień. Istnieje kilka różnych marek dostępnych, głównie bez recepty, więc znaleźć taki, który działa dla Ciebie.

Jeśli jesteś jednym z milionów, którzy cierpią na alergie, prawdopodobnie należy zmienić filtry powietrza w klimatyzatorze co miesiąc. Producenci zwykle mówią, aby zmienić co trzy miesiące, ale jeśli masz alergie problem, należy to zrobić częściej, aby upewnić się, że wszystkie alergeny są uwięzione przed rozproszone w domu.

Jeśli jesteś właścicielem zwierząt domowych, kąpać je często, gdy nadchodzi sezon alergii. Jest to szczególnie prawdziwe dla właścicieli psów. Nie tylko, są zwierzęta' włosy i dander drażniące na własną rękę, futro zwierzęce jest magnesem dla pyłku unoszącego się w powietrzu, pozwalając te cząstki do zaczepu jazdy na zwierzę i inwazji domu.

Ludzie, którzy cierpią na alergie często mają suche, podrażnione kanały nosowe, które są podatne na zaczerwienienie, swędzenie i krwawe nosy. Aby utrzymać wilgotne drogi oddechowe, użyj sprayu roztworu soli fizjologicznej w każdym nozdrowi kilka razy dziennie, a następnie nałóż cienką warstwę wazeliny wewnątrz nozdrzy, aby utrzymać wilgoć.

Nie używaj mokrych metod czyszczenia dywanów lub dywanów. To może rzeczywiście zwiększyć liczbę roztoczy, że porty, i zwiększa prawdopodobieństwo wzrostu pleśni. Zamiast tego trzymaj się metod czyszczenia na sucho, jeśli w ogóle jest to możliwe. Najlepszym sposobem na zmniejszenie alergenów jest całkowicie porzucić dywany.

Ponieważ pleśń rośnie w ciepłych, wilgotnych środowiskach, jest bardzo powszechna w organicznych materiałach ogrodniczych. Sterty kompostu są znaczącym źródłem zarodników pleśni i innych alergenów, co jest bardzo frustrujące dla alergików, którzy preferują ekologiczne techniki ogrodnicze. Podczas kompostowania zawsze noś maskę na twarz. To pozwala na wykonanie brudnej pracy bez ataku alergii.

W ten pierwszy mało miesiące od ich życie, domownicy pieszczochy podobny psy i koty zwykle mieć mały wobec nie siendra. Jak się starzeć, rzuca i siewki problemy stają się bardziej widoczne. Ponieważ zwierzę mieszkało w domu do tego momentu, właściciele mogą być niechętni do przekonania, że ich ukochane zwierzę jest przyczyną nagłego wystąpienia objawów alergicznych. Test alergii może pomóc zidentyfikować prawdziwego winowajcę.

Zwolnić. Podczas ty znaleźć sam zajmować się rezygnować pieścić alergie, ty maj początkowo być zrozpaczony i pomyśleć ty ma być zrezygnować pewien ukochany pieścić. Prawda jest taka, że istnieje wiele sposobów radzenia sobie z tego typu problemem bez utraty ukochanej osoby. Porozmawiaj z lekarzem, aby zobaczyć, jakie masz opcje.

Czas wycieczki. Statystyki pokazują, że na liczbę pyłków ma wpływ pora dnia, temperatura, deszcz i wilgotność. Najgorsze czasy na zewnątrz są między 10 rano i 4 po południu, zwłaszcza w dni, które są wietrzne, gorące i suche. Więc jeśli naprawdę chcesz spędzić trochę czasu na świeżym powietrzu, poczekaj do późnego popołudnia.

Jeśli masz test skórny alergii i masz wiele różnych reakcji, nie bój się. Wiele osób ma łagodne alergie na wiele rzeczy, ale nie czują ich. Niektóre alergie mogą trwać bez wykrywania przez wiele lat bez żadnych zauważalnych objawów.

Pomiń intensywne treningi w sezonie alergii. Kiedy jesteś w intensywnej sesji treningowej, prawdopodobnie oddychasz głębiej i szybciej. Oznacza to, że prawdopodobnie zamierzasz wdychać znacznie więcej pyłku niż zwykle. Co oznacza, że masz większe szanse na wystąpienie objawów alergii.

Podczas podróży samochodem staraj się jak najlepiej, aby okna były zamknięte przez cały czas w sezonie alergii. W ładne dni wiele osób zwija szyby samochodu, aby cieszyć się pogodą, ale należy tego unikać i włączyć klimatyzator, jeśli musisz poczuć wiatr.

Jeśli nie musisz być na zewnątrz, gdy wilgotność lub liczba pyłków ma być wysoka, należy tego unikać. Należy również starać się unikać dni, kiedy jest zbyt wietrznie, ponieważ jest prawdopodobne, że pyłek i kurz będzie wieje wokół w tych dniach.

Osoby z alergiami sezonowymi mogą chcieć regularnie myć włosy. Alergeny, takie jak kurz i pyłek, mogą zostać uwięzione na włosku. A biorąc prysznice i praktykowanie dobrej higieny w ogóle utrzymuje ciało zdrowe i bez alergii. Kiedy sezon alergii jest serdecznie na ciebie, należy szampon włosy codziennie.

Czy kiedykolwiek spojrzał na dno uchwytu szczoteczki do zębów? Jeśli masz, może się okazać, takie niepożądane substancje jak caked pasta do zębów, slimy szumowiny, i pleśni. Alergik z pewnością nie powinien umieścić tego w swoim. lub jej usta. Nie mówiąc już o żadnym innym człorodem rodziny! Dokładnie umyć ten przystań bakterii za każdym razem, gdy umyć zlew.

Większość ludzi kojarzy alergie z pyłkiem lub zwierzętami domowymi. Jeśli próbowałeś wszystkiego, aby zwalczać swoje problemy z alergią i nic nie działa, spójrz na swoją dietę. Jest możliwe, że coś, co jesz, powoduje reakcje alergiczne. Kiedy myślałeś, że to tylko twój kot, FiFi.

Podczas mycia pościeli, wypchanych zwierząt i innych przedmiotów miękkiej powierzchni, należy użyć wody 130 stopni. Woda musi osiągnąć tę temperaturę, zanim z pewnością zabije roztocza. Aby uzyskać dodatkową ochronę, możesz umieścić pościel w workach na śmieci i wypchać je do zamrażarki na kilka godzin przed umyciem. Bardzo niskie temperatury zabijają również roztocza wywołujące alergię.

Teraz, gdy przeczytałeś ten artykuł, masz kilka świetnych sposobów, aby zrozumieć i zarządzać alergiami i objawami. Staraj się skorzystać z porad tutaj, aby alergia cierpi do przeszłości. Weź te wskazówki i umieścić je do wykorzystania w codziennym życiu, aby lepiej radzić sobie z alergiami i pozbyć się ich.

About Porady jak radzić sobie z alergiami

About

Digital Compliance Disclosure


We and our partners use technology such as cookies and localStorage on our site to personalise content and ads, provide social media features, and analyse our traffic. Click to consent to the use of this technology across the web or click Privacy Policy to review details about our partners and your privacy settings.
Category

Recently

Newly